LV  |  RU  |  EN

Novembra pirmajā sestdienā Jūrkalnē notika 7.Jūras festivāls, kas vienlaicīgi bija arī Latvijas čempionāts jūras makšķerēšanā no krasta. Sacensībās piedalījās 75 komandas, katrā komandā divi makšķernieki. Šajā sestdienā laika apstākļi nebija tie piemērotākie jūras copei. Jūra bija stipri iešūpojusies. Vēja ātrums 6-7m/s, brāzmās līdz 10m/s, straume un jūras zāles. Ar šo visu makšķernieki cīnījās 10 stundas. Sacensības sākas 10.00 no rīta un beidzas 20.00 vakarā. Nelabvēlīgie laika apstākļi ietekmēja arī zivju daudzumu Jūrkalnes piekrastē. Šoreiz to bija salīdzinoši maz. Optimistiski noskaņotajos dalībniekos tas ieviesa nelielu pesimisma devu. Iestājoties tumsai daļa komandu finišēja jau pirms laika. Bet tās komandas, kas atrada pareizo veiksmes atslēdziņu cīnījās līdz finiša šāvienam. Un par 2017.gada Latvijas čempioniem un ceļojošo SALMO kausu ieguva 1.vieta komanda BADA JOSLA /Edgars Ūdris, Edgars Reimanis/ ar kopējo svaru 6.525kg. 2.vieta komanda GĀRŅI /Dainis Zvirbulis, Jānis Zvirbulis/ ar kopējo svaru 6.115kg 3.vieta komanda LAUZTIE KĀTI /Agris Rumpe, Agris Grāvelis/ ar kopējo svaru 5.965kg Kā parasti, sacensību noslēgumā organizatori bija sarūpējuši vairākas pārsteiguma balvas vairākās nominācijās. Šogad specbalvu sagādāja makšķerēšanas karšu izplatītāji Latvijas Lauku Konsultācijas un Izglītības centrs. Speciālo balvu Norfin kostīmus saņēma dāmu komanda ESI FORMĀ Inga Brūvere un Sandra Firleja. Dāmas ir piedalījušās visos septiņos Jūras festivālos. Paldies arī sacensību atbalstītājiem: Jūrkalnes pagasta pārvaldei Tūrisma biedrībai Jūrkalnes Dzintarkrasts Salmo Latvijas Makšķerēšanas Sporta Federācijai Latvijas Lauku Konsultācijas un Izglītības centram Copes Lietas Brīvdienu māja Avotiņi Latvijas čempionāts jūras makšķerēšanā no krasta ir noslēdzies. Šogad tas arī viss. Jūrkalne sāk gatavoties nākamajam gadam. Uz tikšanos 2018.gadā. Egils Draudiņš


Festivāla nolikumu skatīt tālāk


Lucky John festivāls 2017. gada 15. oktobrī. Pulcēšanas un reģistrācija Salas pagasta Upeniekos. RMMB laivu novietnē 2017.gada 15. oktobrī no 7.00 līdz plkst 8:10. Noteikumi:


17.10.2016. Saulainā sestdienas rītā gandrīz pussimts spiningotāji pulcējās RMMB laivu bāzē pie Babītes ezera ,lai piedalītos LUCKY JOHN ikgadējā festivālā. Šogad tika nomainīts pieteikšanās formāts un līdz ar to parādījās daudz jaunu spiningotāju, kas mūs kā organizatorus ļoti priecēja. Pēc ierastās brokastu kafijas un burgermaizes,galvenais tiesnesis Egīls Draudiņš teica nelielu uzrunu un visi devās ezerā meklēt lielos lomus. Te gan jāsaka, ka ezers šogad nebija pārāk devīgs zivju skaita ziņā, bet izmēri bija ļoti iepriecinoši. Krastā tika vestas īstas skaistules. Ap 14 iem dkrastā dalībniekus gaidīja karsta zupa un īpašš LJ jauno spiningu un mānekļu stends. Apbalvojām trīs lielāko zivju pievarētājus - Edgaru Leonovu,kurš tika pie jauna LJ spininga, Iļju Ibatuļinu un Dagmāru Liepiņu, kuri saņēma lieliskās un ietilpīgās LJ makšķernieku somas. Visiem pārējiem dalībniekiem bija iespēja loterijas veidā tikt gan pie NORFIN veļām,gan pie Lucky John mānekļiem,sporta krekliem,jakām,cepurītēm un kastēm. Pirmās zivs pieteicējs saņēma pārsteiguma balvu. Paldies visiem dalībniekiem par piedalīšanos, atbalstītājiem par atbalstu un tiekamies nākamajā gadā!


Pieteikšanās beigusies!!! Festivāla nolikumu skatīt tālāk


28.09.2016.
Lucky John 2016
Lucky John festivāls 2016. gada 15. oktobrī. Pulcēšanas un reģistrācija Salas pagasta Upeniekos. RMMB laivu novietnē 2016.gada 15. oktobrī no 7.00 līdz plkst 8:10. Noteikumi. Laiva tiks rezervēta un līdzdalība festivālā tiks nodrošināta tikai tiem, kuri būs aizpildījuši pieteikuma anketu SALMO veikalos (Rīgā, Piedrujas ielā 5a, Durbes ielā 8, Brīvības gatvē 434b t/c Juglas centrs)un samaksājuši dalības maksu. Dalības maksu(15 Eur , ja ir sava laiva un 25 Eur , ja bāzes laiva) var samaksāt tikai SALMO veikalos, aizpildot pieteikuma anketu. Piesakoties, katram dalībniekam tiek izsniegti speciāli kuponi pirkumiem. Pieteikšanos sākam 28. septembrī. Pieteikšanās sākums un beigas tiek izziņots www.salmo.lv ; www.fishing.lv un www.facebook.com Tikko tiek aizpildītas visas 100 vietas, pieteikšanās tiek pārtraukta. Dalībnieki, spiningojot, drīkstēs izmantot jebkura veida Lucky John mānekļus. Pasākuma loterijā būs iespēja laimēt 10 speciālbalvas, kas tiks izlozētas starp visiem dalībniekiem. Starp visiem tiem makšķerniekiem, kuri uzrādīs MN atļautās zivis, tiks noskaidrotas trīs lielākās, kuru pieveicēji saņems īpašas balvas. Dalībniekiem tiks nodrošināta vieta laivā kā arī tiks piedāvātas brokastis un pusdienas. Dalībniekiem ieteicams savlaicīgi padomāt par partneri laivā,jo uz diviem dalībniekiem būs viena laiva. Atļauts lietot elektromotorus. Par tiem jārūpējas pašiem. Dalībniekiem obligātas derīgas makšķerēšanas kartes. Dalibnieki paši ir atbildīgi par drošību uz ūdens. Programma: No plkst. 7.00 -līdz plkst. 8.10 pulcēšanās/reģistrācija/brokastu kafija Plkst. 8.10. – atklāšana Plkst. 8.30 – starts spiningošanai No plkst. 12.00 - īpašais spiningu stens ar konsultantu un testēšanas iespēja No plkst. 14.00 – pusdienas Plkst. 15.00 – finišs/svēršan Plkst. 15.30 – apbalvošana un loterijas izloze.


Jau piekto reizi. Tāds ir atskaites sākums par nule nedēļas nogalē notikušo Jūras makšķerēšanas festivālu, kas vienlaicīgi bija arī Latvijas čempionāts. Laika apstāķli mūs lutināja – pūta neliels vējiņš, kas gan uz vakarpusi pieņēmās spēkā, temperatūra turējās ap 8-10 grādiem. Šogad pasākumam bija pieteicies rekordliels skaits – 80 komandas. Dažādu apstākļu dēļ neieradās trīs. Desmit stundu garā cope pagāja ļoti ātri. Butes ķērās labi un noteiktie 17 cm minimālajam izmēram neradīja nekādas problēmas lomu krāšanā. Pirmie 20 kg normu sasniedza komanda Pērles Fishing Team, kuri jau 17.33 svēra lomu un varēja pārtraukt makšķerēšanu. Otrie normu sasniedza komandas Halibut makšķernieki, kas beidz amakšķerēt 18.22. Pulksten 19.59 vēl pirms signālraķetes izšaušanas uz svariem savas zivis uzlika Feeder Fishing Art komandas vīri un , sapratuši, ka drusku trūkst līdz normai, fiksi noreaģēja un izvilka vēl vienu buti. Kā vēlāk izrādījās , tas bija izšķirīgs gājiens ,jo trešo vietu no ceturtās šķīra nieka 98 grami. Kopā sacensību laikā tika izvilkti 667.752 kg butes.


Dabā klāt rudens. Makšķerniekiem - jūras copes laiks. Makšķerēšana jūrā no krasta paliek populārāka ar katru gadu un nu jau tur nekāds retums nav copētāju kompānijas no attālakiem Latvijas novadiem , nemaz nerunājot par rīdziniekiem un jūras piekrastē dzīvojošajiem. Copei jūrā piemīt kaut kāds neatkārtojams vilinājums: kas vienreiz to ir sajutis, tam vairs nav miera – dvēseli un dūšu tā vien uz turieni velk! Šogad jūras copes entuziastus atkal aicinām uz Jūrkalni, kur nu jau piekto reizi notiks festivāls un LR čempionāts Jūras makšķerēšanā no krasta tautas klasē. Brauciet paši, ņemiet līdzi draugus, draudzenes, ģimenes. Izbaudiet sacensību spraigumu, kopā būšanas prieku un pārbaudiet savu izturību, gandrīz diennakti pavadot jūras krastā. Svētdien , sacensību finiša vietā notiks vietējo ražotāju tirdziņš, kur būs iespēja iegādāties gan smaržīgus maizes klaipus, gan plātsmaizes, gan sklandaraušus, gan arī dažādus koka izstrādājumus. Un piedalīties uzvarētāju godināšanā. Par naktsmājām gan jārūpējas pašiem, tāpēc savlaicīgi ieskatieties: www.jurkalne.lv. Lasi tālāk la,i iepazītos ar secansību nolikumu.


Svētdien ar lielisku laiku, bet nelieliem lomiem noslēdzās 2015. gada LJ pasākums. Lelāko līdaku 74 cm garumā noķēra un tiesnešiem uzrādīja Andrejs Kordjukovs. Otrs labākais loms 68.5 cm līdaka - Andim Freivaldam. SIA SALMO lielākos veksminiekus iepriecināja ar dāvanu kartēm, bet visi dalībnieki piedalījās loterijā un varēja laimēt balvas no LJ sērijām. Paldies visiem par atsaucību!


13.05.2015.
JAUNAIS MAKŠĶERNIEKS 30.05.2015. Bērnu svētki Lucavsalā12.10.2014. Laika apstākļi šoruden mūs lutina - pieturas silts, saulains laiks. Tādu cerējām sagaidīt arī 12. oktobri, kad notika jau trīspadsmitais LJ festivāls.Taču laika vecis darīja savu - rīts iesākās ar nelielu smidzināšanu, kas vēlāk pārvērtās jau samērā stiprā lietū. tacu tas nemulsināja dalībniekus un četrdesmit laivu ekipāžas devās meklēt zaļsvārces. Pēc pirmajām divām stundām izmirkuši krastā brauca tie, kurus bija samulsinājis siltais laiks un , kuri nebija pietiekami nopietni sagatavojošies šādiem lietainiem laika apstākļiem. Ap divpadsmitiem lietus pierimās un ap diviem, kad krastā brauca visas laivas, jau varēja teikt , ka lietus beidzies. Kā atklāšanā rīta agrumā teica viens no organizatoru komandas -Ingus Dukaļskis - zivīm jāķeras! Un ķērās ar. Pēc dalībnieku teiktā bija daudz copes. Ieskaites līdakas virs 60 cm tika uzrādītas 14gabalas. Lielākās 73 cm. visabāk bija veicies Harijam Rupeikam - trīs ieskaites līdakas(64,63, 73 cm) un arī galvenā balva - LJ soma. Otru balvu par līdaku 73 cm(bet viņam bija tikai viena zivs ) - LJ somiņu saņēma Igors Šmeļovs. visi, kuri varēja uzrādīt ieskaites(virs 60 cm ) līdakas varēja piedalīties Lucky John loterijā, kurā varēja laimēt gan LJ vējjakas, gan flīšus, kastes, somas kā arī Dāvanu kartes LJ mānekļu iegādei. SALMO saka lielu paldies restorānam Āķis par brokastīm un pusdienām, Babītes ezera RMMB laivu bāzes samniekiem, personīgi Jānim Stikutam kā arī visiem dalībniekiem. Uz tikšanos pie ūdeņiem!


5.10.2014. 05.10.2014. Francijā Aix-Les-Bains nupat noslēgušās otrās dienas sacensības PČ spiningošanā. LMSF prezidents Gundars Kurzemnieks no Francijas informē, ka Latvijas komanda 16 valstu konkurencē ieņēmusi augsto 6.vietu. Tas ir kāpums, salīdzinot ar 8.vietu 2013.gadā Enniskillenā, un ir labākais sniegums starp visām mūsu izlasēm šajā ne visai veiksmīgajā sacensību sezonā. Komandu vērtējumā medaļas izcīnīja Ukrainas, Francijas un Krievijas komandas. Latvijas izlases sastāvā Salmo labākā ekipāža - Guntis Riekstiņš un Vitālijs Karpenkovs.