LV  |  RU  |  EN

01.06.2014. Šodien ārā +28 grādi, dikti tveicīgs, ir pašas maija beigas, pirmās patiesi siltās dienas. Atliek vienīgi cerēt, ka zivis tieši šo siltumu arī gaidīja, lai sāktu pilnvērtīgi baroties un veiksmīgi iznārstotu. Citādi ieilgušais aukstuma periods bija nobremzējis visus dabas procesus, šur tur maija otrajā pusē pat līdakas vēl nebija iznārstojušas, un tas ir, neskatoties uz to, ka pavasaris tik sparīgi sākās. Bet nu visām kataklizmām vajadzētu būt pārvarētām, ir sākusies vasara, bērniem skolas mocības ir garām, pļavas zied, pie ūdeņiem, sevišķi pēc vasarīga lietus, ir tāds gaiss, ka gribas visu nolikt malā un vienkārši sēdēt un elpot to, elpot un baudīt... Lai kā tur būtu vai nebūtu katram no mums ar tām naudām, bet vasarā mūsu Latvija ir viena no skaistākajām vietām pasaulē, un arī cope te ir ļoti interesanta un rezultatīva – vajag tikai iemācīties saprast dabas procesus, un varam pilnībā izbaudīt visus copes un ārpuscopes jaukumus.


01.08.2013. Man ļoti nepatīk svētki, precīzāk – es nemāku tos svinēt. Tāpēc uz lielākiem godiem vienmēr cenšos kaut kur aizbēgt, un arī šogad jau gada sākumā ieplānoju, ka pa Jāņiem brauksim filmēt uz Zviedriju. Tiesa, ne Latvijas Televīzijai, bet gan Krievijas, taču tas jau ir cits stāsts. Jau laicīgi nolasīju 7 cilvēku kompāniju, lai transporta izmaksas, braucot ar busiņu, būtu mazākas, un dažas dienas pirms Jāņiem devāmies ceļā – ciemos pie nu jau Zviedrijas latvieša Raivo no Copes Zviedrijā.


01.06.2013. Augot sportistu meistarībai, aug arī spriedze cīņā par uzvarētāju tituliem. Ļoti labvēlīgā gaisotnē šobrīd Latvijā ir cilvēki 4–5, kuri cīnās par pludiņmakšķerēšanas čempiona lauriem, tātad arī sacensību vietu izvēlei jāpieiet daudz rūpīgāk – lai iespējami samazinātu izlozes iespaidu uz rezultātiem.


04.06.2013. Fīderēšana jeb modernā gruntsmakšķerēšana ar vienu lēcienu ir kļuvusi bezmaz vai par otru populārāko copes veidu pēc spininga, un pavisam loģisks solis ir arī fīdera sporta attīstība. Jau pagājušajā gadā notika pirmais Latvijas čempionāts, kurā piedalījās apmēram 30entuziasti. Arī apkārtējās mazvalstīs šī joma attīstās ļoti strauji, pat Igaunijā, kur pludiņmakšķerēšanas sports pamazām nīka ārā, ar fīdera parādīšanos sporta dzīve sit jaunu vilni.


10.10.2012. Atkal rudens un atkal Latvijas pludiņmakšķernieku izlase dodas uz dienvidiem... Uz pasaules čempionātu, kas šogad notika nelielā Čehijas pilsētiņā Uharske Hradiske. Latviju tajā pārstāvēja Agris Ziediņš, Igors Jastremskis, Ivans Daņilovs no LMSK un Guntis Kārkliņš, Vladislavs Tolmačovs un Normunds Grabovskis no Salmo. Izlase veidojās pēc iepriekšējā gada LČ rezultātiem ar dažām korekcijām, jo, lai cik skumji tas arī būtu, visus izdevumus, tai skaitā pat oficiālo dalības maksu, sportistiem bija jāsedz no savas kabatas. Savukārt tā, skaiti, kā gribi, katram ir summa no četriem cipariem, un ne visi to var atļauties iemest ūdenī, jo barības un ēsmas sastāda lielu daļu šīs naudas. Taču ir, kā ir, un labi, ka vispār ir. Tagad par visu nedaudz sīkāk.


10.09.2012. Rīgas ielās atkal ir sastrēgumi – tā ir pirmā pazīme, ka klāt ir septembris un sācies skolas laiks. Smejies vai raudi, bet tādi nu mēs, cilvēki, esam: ir pa ceļam vai nav, metīsim piecus līkumus, lai savu atvasi izlaistu pie pašām skolas durvīm. Toties paši pēc tam, braucot uz darbu, lamājam citus, kas veido sastrēgumus...


10.08.2012. Pavisam nesen, internetā atbildot uz jūsu jautājumiem, sanāca interesanta diskusija par pludiņu formām, kvalitāti, cenu utt. Burtiski pēc nedēļas biju ciemos nometnē, kur dienas garumā ar jauno copmaņu maiņu runājām par makšķerēšanu, un arī tur puikām bija gana daudz jautājumu par pludiņiem. Tā nu pati no sevis arī radās šī raksta tēma – tātad pludiņi un viss, kas ar tiem saistīts. Protams, kā jau parasti, ar visiem piemēriem iz dzīves.


10.07.2012. Ogām, dārzeņiem, zaļumiem un visādiem citādiem labumiem ir pilni dārzi, lauki, tirgi un veikali, sācies vasaras pilnības laiks. Jūlijs un augusts – lai vai kā – tomēr ir visražīgākie gada mēneši, kad ienākas audzētais, cilvēks pat īsti nezina, ko ēst, gribas visu, viss tik garšīgs... Domājat, ar zivīm ir savādāk? Nē, tieši tāpat raža ienākas arī zemūdens dārzos un tīrumos, rezultātā daudzas zivis pārslēdzas uz to un mūsu tradicionālajām ēsmām nemaz neskatās virsū. Tāpēc tieši šajos mēnešos vislielāko vērību jāvelta tam, ar ko viņas pievilina un ar ko ķer.


10.06.2012. Maija pēdējā nedēļā, ikdienas steigā braucot kaut kur pa Latvijas ceļiem, es ar šausmām konstatēju, ka... ir jau vasara! Tikko taču bija pirmā pavasara cope, tikko runājām, ka zivīm jānārsto, ka dabā nekas vēl nezied... Te – hops! – un jau smilgas līdz ceļiem, pļavās zied Jāņu zāles, un kokos zaļums jau kļuvis vasarīgi tumšs. Mjāāā, ko ar cilvēku dara darbs un pilsēta... Nē, tā nedrīkst, es taču purenes, smukās, dzeltenās purenes šogad redzēju tikai pa mašīnas logu un arī to, cik atceros, tikai vienu reizi... Nē, viss, ņemu atvaļinājumu (sapņot jau var) un braucu dabā!


10.05.2012. Makšķernieku ir tik daudz, ka, par godu līdaku un laivošanas sezonas atklāšanai, valdība ir ieviesusi brīvdienu – ko mēs ļoti labprāt arī izmantosim un svinīgi solāmies šajā dienā valdību nelamāt, bet visu enerģiju veltīt copei.


10.04.2012. Ehhh, kā gribas dzirdēt daiļo varžu dziedāšanu, sajust patīkamo pavasara dubļu staignumu, gribas pieelpot pilnas plaušas ar pavasara talku dūmiem... Jā, pēc tam naģes sāks kvākšķēt kā negudras, dūmi kaitinās visus upmalu copmaņus, dubļos zudīs zābaki un taps jauni lamu vārdu sējumi – bet tas viss būs pēc tam. Pagaidām, sēžot ofisā pie galda, kad līdz pirmajai atklātā ūdens copei vēl jāgaida nedēļa, varbūt pat divas, kad ezeros un upēs vēl ir ledus paliekas, tas viss šķiet tik foršs...


Rīgas lidostā apsargi aizdomīgi vēroja bariņu cilvēku, kuri krāmēja kastēs dīvaina izskata priekšmetus, tad to visu rūpīgi tina ar līmlenti, bāza maisos un tina atkal. Normāli cilvēki tā parasti nedarās – tātad vai nu tie ir teroristi, vai... makšķernieki. Pareizi, atkal ir ziema, un atkal Latvijas zemledus makšķerēšanas izlase bija ceļā uz 9. pasaules čempionātu, kas šogad notika Kazahstānā, netālu no Almati, nelielā kūrortpilsētiņā Kapchagai (Kapšagaj)…