LV  |  RU  |  EN

12.11.2012 Man uzzvanīja mūsu pašu Salmo un palūdza, lai paņemu un paanalizēju viņu makšķerniekiem domātos apģērbus. Es piederu pie tiem copes cilvēkiem, kam nav vienalga, kā izskatos un kā savas funkcijas pilda tas, kas man mugurā, tāpēc piekritu godīgai loriņu analīzei. Ar tās rezultātiem tad arī padalīšos šajās lappusēs. Es esmu savas valsts patriots, tāpēc paldies Salmo, ka uzrunāja mani – nu varu nodoties vētīšanai! Princips paliek nemainīgs – es nekad nevilkšu to, kam nenotic manas iekšas.


10.10.2012. Atkal rudens un atkal Latvijas pludiņmakšķernieku izlase dodas uz dienvidiem... Uz pasaules čempionātu, kas šogad notika nelielā Čehijas pilsētiņā Uharske Hradiske. Latviju tajā pārstāvēja Agris Ziediņš, Igors Jastremskis, Ivans Daņilovs no LMSK un Guntis Kārkliņš, Vladislavs Tolmačovs un Normunds Grabovskis no Salmo. Izlase veidojās pēc iepriekšējā gada LČ rezultātiem ar dažām korekcijām, jo, lai cik skumji tas arī būtu, visus izdevumus, tai skaitā pat oficiālo dalības maksu, sportistiem bija jāsedz no savas kabatas. Savukārt tā, skaiti, kā gribi, katram ir summa no četriem cipariem, un ne visi to var atļauties iemest ūdenī, jo barības un ēsmas sastāda lielu daļu šīs naudas. Taču ir, kā ir, un labi, ka vispār ir. Tagad par visu nedaudz sīkāk.


10.09.2012. Rīgas ielās atkal ir sastrēgumi – tā ir pirmā pazīme, ka klāt ir septembris un sācies skolas laiks. Smejies vai raudi, bet tādi nu mēs, cilvēki, esam: ir pa ceļam vai nav, metīsim piecus līkumus, lai savu atvasi izlaistu pie pašām skolas durvīm. Toties paši pēc tam, braucot uz darbu, lamājam citus, kas veido sastrēgumus...


10.08.2012. Pavisam nesen, internetā atbildot uz jūsu jautājumiem, sanāca interesanta diskusija par pludiņu formām, kvalitāti, cenu utt. Burtiski pēc nedēļas biju ciemos nometnē, kur dienas garumā ar jauno copmaņu maiņu runājām par makšķerēšanu, un arī tur puikām bija gana daudz jautājumu par pludiņiem. Tā nu pati no sevis arī radās šī raksta tēma – tātad pludiņi un viss, kas ar tiem saistīts. Protams, kā jau parasti, ar visiem piemēriem iz dzīves.


10.07.2012. Ogām, dārzeņiem, zaļumiem un visādiem citādiem labumiem ir pilni dārzi, lauki, tirgi un veikali, sācies vasaras pilnības laiks. Jūlijs un augusts – lai vai kā – tomēr ir visražīgākie gada mēneši, kad ienākas audzētais, cilvēks pat īsti nezina, ko ēst, gribas visu, viss tik garšīgs... Domājat, ar zivīm ir savādāk? Nē, tieši tāpat raža ienākas arī zemūdens dārzos un tīrumos, rezultātā daudzas zivis pārslēdzas uz to un mūsu tradicionālajām ēsmām nemaz neskatās virsū. Tāpēc tieši šajos mēnešos vislielāko vērību jāvelta tam, ar ko viņas pievilina un ar ko ķer.


10.06.2012. Maija pēdējā nedēļā, ikdienas steigā braucot kaut kur pa Latvijas ceļiem, es ar šausmām konstatēju, ka... ir jau vasara! Tikko taču bija pirmā pavasara cope, tikko runājām, ka zivīm jānārsto, ka dabā nekas vēl nezied... Te – hops! – un jau smilgas līdz ceļiem, pļavās zied Jāņu zāles, un kokos zaļums jau kļuvis vasarīgi tumšs. Mjāāā, ko ar cilvēku dara darbs un pilsēta... Nē, tā nedrīkst, es taču purenes, smukās, dzeltenās purenes šogad redzēju tikai pa mašīnas logu un arī to, cik atceros, tikai vienu reizi... Nē, viss, ņemu atvaļinājumu (sapņot jau var) un braucu dabā!


04.06.2012 Ja pirms piecpadsmit gadiem kādam uzdeva jautājumu par viskvalitatīvākajām automašīnām, tad 90% gadījumu atbildes bija par labu vācu gigantiem Mercedes un Audi, bet... laiks rit ļoti strauji un daudzas austrumu valstis šajā laikā ir veikušas fantastiskus izrāvienus tehnoloģiju attīstības jomā. Šodien ar senajiem autobūves monstriem gan kvalitātes, gan cenu, gan izskata ziņā konkurē un bieži vien tos arī pārspēj virkne salīdzinoši nesen radušos autobūves uzņēmumu.


10.05.2012. Makšķernieku ir tik daudz, ka, par godu līdaku un laivošanas sezonas atklāšanai, valdība ir ieviesusi brīvdienu – ko mēs ļoti labprāt arī izmantosim un svinīgi solāmies šajā dienā valdību nelamāt, bet visu enerģiju veltīt copei.


10.04.2012. Ehhh, kā gribas dzirdēt daiļo varžu dziedāšanu, sajust patīkamo pavasara dubļu staignumu, gribas pieelpot pilnas plaušas ar pavasara talku dūmiem... Jā, pēc tam naģes sāks kvākšķēt kā negudras, dūmi kaitinās visus upmalu copmaņus, dubļos zudīs zābaki un taps jauni lamu vārdu sējumi – bet tas viss būs pēc tam. Pagaidām, sēžot ofisā pie galda, kad līdz pirmajai atklātā ūdens copei vēl jāgaida nedēļa, varbūt pat divas, kad ezeros un upēs vēl ir ledus paliekas, tas viss šķiet tik foršs...


Par jaunajām 2012. gada OKUMA spolēm, testiem un vērtējumiem krievu valodā.
Skaties ru.salmo.lv sadaļā publikācijas


Rīgas lidostā apsargi aizdomīgi vēroja bariņu cilvēku, kuri krāmēja kastēs dīvaina izskata priekšmetus, tad to visu rūpīgi tina ar līmlenti, bāza maisos un tina atkal. Normāli cilvēki tā parasti nedarās – tātad vai nu tie ir teroristi, vai... makšķernieki. Pareizi, atkal ir ziema, un atkal Latvijas zemledus makšķerēšanas izlase bija ceļā uz 9. pasaules čempionātu, kas šogad notika Kazahstānā, netālu no Almati, nelielā kūrortpilsētiņā Kapchagai (Kapšagaj)…


10.02.2012. Sniegi sniga, putināja, ledu plānu padarīja... kaut kā tā varētu sākties dzejolītis par šī gada ziemu, jo par pirmajiem ledus asariem vairākums Latvijas copmaņu varēja tikai sapņot un, mājās sēžot, spodrināt bļitkas un mormiškas... Interneta vidē nogribējušies makšķernieki apsprieda un strīdējās par tēmām, par kurām normālos apstākļos pat i nerunātu, bet kaut kur taču enerģija jāliek. Janvāra vidū pirmie sali uzlika plānu vāciņu vairākumam ūdeņu, bet... sniegs darīja savu, uzklāja 10–15 cm kārtu uz 2–5 cm bieza ledutiņa – un ledus vairs nespēja sabriest biezāks. Tāpēc kāpšana uz tā daudziem palika tikai sapnis. Protams, ir jau vēl cerības, ka februārī gan no ledus savilksimies kārtīgi, nevar taču daba par ziemas copmaņiem tā ņirgāties...