LV  |  RU  |  EN

04.06.2012
OKUMA – TIEŠI TEV

lasīt rakstu pdf.

Ja pirms piecpadsmit gadiem kādam uzdeva jautājumu par viskvalitatīvākajām automašīnām, tad 90% gadījumu atbildes bija par labu vācu gigantiem Mercedes un Audi, bet... laiks rit ļoti strauji un daudzas austrumu valstis šajā laikā ir veikušas fantastiskus izrāvienus tehnoloģiju attīstības jomā. Šodien ar senajiem autobūves monstriem gan kvalitātes, gan cenu, gan izskata ziņā konkurē un bieži vien tos arī pārspēj virkne salīdzinoši nesen radušos autobūves uzņēmumu.
Tieši tāpat attīstās arī citas jomas, tajā skaitā – makšķerlietu ražošana. Ja ar visu citu inventāru – kātiem, auklām, aksesuāriem – visi daudzie ražotāji ir tikuši un tiek galā diezgan veiksmīgi, tad makšķeru un spiningu spoļu segmentā, sevišķi vidējās un dārgās klases spolēs, gadu desmitiem dominēja divi japāņu ražotāji – Daiwa un Shimano. To spoles izcēlās ar galvas tiesu augstāku kvalitāti un ilgmūžību. Visas jaunākās tehnoloģijas vispirms parādījās šo ražotāju spolēs, un tikai pēc kāda laika – citu piedāvātajos izstrādājumos.
Pirms kāda laika grupa makšķernieku – inženieri no Taivānas – nodibināja uzņēmumu ar mērķi, sākt ražot labas spoles jūras un okeāna copei. Tika pieaicināti vairāki inženieri no Amerikas, un pēc pāris gadiem okeāna copes cienītājiem tika prezentēta jauna, pilnīgi citāda spole no tobrīd nevienam nezināmas firmas OKUMA. Spoles pirmie testi lielo zivju makšķerēšanā rādīja, ka ir radīts ļoti moderns un labs produkts, kurš itin nemaz neatpaliek citu firmu analogiem (un varbūt dažās niansēs pat ir pārāks), bet maksā krietni lētāk.
Var teikt, ka tieši tad arī sākās OKUMA spoļu uzvaras gājiens. Šodien lielākā daļa dziļjūras copes BIG GAME cienītāju savus kātus ir aprīkojuši tieši ar OKUMA Makaira spolēm. Šī savā klasē pilnīgi unikālā spole ir pat galvas tiesu pārāka par citu ražotāju analogiem. Un tas ir nevis reklāmas, bet gan spoles kvalitātes un ilgmūžības nopelns. Palēnām blakus dziļjūras copes spolēm parādījās mazākas spoles – paredzētas ne tik skarbiem apstākļiem un piemērotas arī saldūdens makšķerēšanai. Tā kā puse OKUMA rūpnīcas inženieru bija no Amerikas, kur populārākas ir multiplikatora spoles, tad ir pavisam loģiski, ka makšķernieku sirdis OKUMA sāka iekarot tieši ar multiplikatoriem. Un tā kā OKUMA dibinātāji ir makšķernieki, tad jau no pašiem pirmsākumiem spolēm tika doti divi galvenie mērķi – kvalitāte un saprātīga cena. Tāpēc katrs spoles modelis tiek izstrādāts un testēts ne mazāk kā divus gadus. Šajā laikā spoles pārbauda visdažādākajos apstākļos zem milzīgām slodzēm. Katrai jaunai spolei visas detaļas tiek izgatavotas no jauna – tieši šim modelim. Visas spoles tiek testētas okeānos, kur mīt lielākās un spēcīgākās zivis pasaulē. Ja kāds spoles mezgls tiek novērtēts kā neatbilstošs, tad tas tiek pilnībā pārbūvēts.
Kad pirms vairākiem gadiem dažādu nesaskaņu dēļ bankrotēja slavenā vācu firma D.A.M., OKUMA tās labākajiem inženieriem piedāvāja darbu savā kompānijā. Kopš tā brīža OKUMA vārds kļuva pazīstams arī bezinerces spoļu lietotājiem. Apvienojot inženieru zināšanas un pieredzi ar visjaunākajām tehnoloģijām un ražošanas iespējām, tika radīti daudzi lieliski spiningu, makšķeru un gruntsmakšķeru spoļu modeļi, kurus, sākot ar šo gadu, visā Latvijā varat iegādāties arī jūs. Pēc vairāku gadu ilgām sarunām firma SALMO ir ieguvusi tiesības tirgot OKUMA spoles Baltijas, Krievijas un Ukrainas tirgos. SALMO šo soli vērtē kā lielu uzticību no OKUMA puses, jo kompānija, kura tuvākajā laikā plāno iekarot labākā pasaules spoļu ražotāja titulu visās kategorijās, sadarbības partnerus izvēlas ļoti rūpīgi.
Šobrīd OKUMA produktu izstrādes darbnīcā strādā ap 50 augstas kvalifikācijas inženieru no Taivānas, Amerikas un Vācijas, kuri ne tikai izstrādā jaunas tehnoloģijas pašām spolēm, bet arī rada jaunas iekārtas to ražošanai. OKUMA kā vienīgā pasaulē pilnīgi visus produktus ražo tikai un vienīgi savās rūpnīcās un tikai uz savām iekārtām, un pastāvīgi kontrolē visus ražošanas procesus – tikai tā ir iespējams nodrošināt visaugstāko kvalitāti visu līmeņu un cenu kategoriju spolēm.
 Līdz šim Latvijā tika neregulāri tirgoti tikai daži OKUMA spoļu modeļi, nebija nodrošināta ne šo spoļu pārstāvniecība veikalos, ne pēcgarantijas apkope. Sākot ar šī gada pavasari, mūsu makšķernieku vērtēšanai tiek nodoti vairāki desmiti lielisku OKUMA spoļu modeļu – gan ekstraklases spiningu spoles, ar kurām strādā liela daļa pasaules un Latvijas vadošo sporta spiningotāju, gan dažādas ”runner” sistēmu spoles, kas paredzētas gan nopietnai lielo karpu copei, gan ikdienas fīderēšanai. Ir pieejamas ātrās mačmakšķeru un jaudīgās velcēšanas un džerkošanas spoles.
Pilnīgi par visām spolēm un vienādā mērā atbildīgs ir ražotājs. Katrai spolei, pat vislētākajai, tiek dota divu gadu garantija, ko var nodrošināt tikai nopietns izgatavotājs, kura mērķis ir nevis gūt īslaicīgu mirkļa peļņu, bet iekarot visas pasaules makšķernieku uzticību un kļūt par copes partneri daudzu gadu desmitu garumā.
Visplašākā OKUMA spoļu izvēle ir SALMO veikalos, kā arī pie SALMO partneriem visā Latvijā. Te Jūs atradīsiet gan augstākā līmeņa spininga spoli RAV II, kuras mehānismā ir veseli seši OKUMA inženieru patentēti unikāli risinājumi, gan nu jau leģendāro spoli TRIO, kuras korpusa stabilitātes un precizitātes risinājums ir pilnīgi unikāls un tāds – vienīgais pasaulē. Atradīsiet arī vidējās cenu klases spoles OCTANA, SAFINA un citas, kuras pēc savas kvalitātes pārspēj daudzu ražotāju gandrīz dubultā dārgākos analogus. Katrā ziņā, ja esat nobriedis iegādāties tiešām labu spoli, kas uzticīgi kalpos ilgus gadus, tad noteikti paskatieties uz OKUMA.
OKUMA ir domāta tieši jums!